Osmose

We współpracy z Hansacom Ltd. oferujemy wykończenie drewna Osmose, naturalny olej lniany stanowiący alternatywę przemysłowego malowania.

Zastosowanie oleju lnianego chroni drewno przed wilgocią, promieniowaniem UV, zapewnia trwały kolor. Ta metoda ma szerokie zastosowanie w Skandynawii , na która wpływa północny klimat, teraz przybyła również do Estonii. Efekt olejowania uzyskujemy za pomocą podciśnienia w autoklawie. Drewno jest głęboko impregnowane podgrzanym, naturalnym olejem lnianym, który nadaje drzewu brązowy, orzechowy kolor.

Zastosowanie autoklawu podczas olejowania, powoduje głębokie wnikanie oleju lnianego w struktury drewna. W porównaniu z ręcznym nakładaniem oleju na powierzchnię drewnianą, autoklaw zapewnia znacznie lepszą trwałość, odporność na wpływy atmosferyczne i dłuższy okres gwarancji (15-25 lat, w zależności od aplikacji). Dla drewna miękkiego metoda olejowania w autoklawie polecana jest ze względów estetycznych, chroni kolor, zapewnia ochronę przed grzybami. Naturalnie szary gatunek drewna jakim jest modrzew nie wymaga dodatkowego olejowania.

 

Osmose

Więcej informacji

Wojciech Maciejewski
Wojciech Maciejewski
Skład Mazury
(+48) 665 086 057
wojciech@puidukoda.eu

Grażyna Gemzicka
Grażyna Gemzicka
Skład Wielkopolska
+48 722 200 555
grazyna@puidukoda.eu

Anna Bałdyga
Anna Bałdyga
Manager produktu
(+48) 661 414 793
anna@puidukoda.eu