Malowanie maszynowe

MALOWANIE MASZYNOWE NA INDYWIDUALNE ZAMÓWIENIE

Puidukoda Polska realizuje indywidualne zamówienia na produkty malowane maszynowo. Nasze składy wyposażone zostały w maszyny Ceetec A250 do gruntowania i malowania powierzchniowego. Dzięki wykorzystaniu wewnątrz maszyny wałków obrotowych z odpowiednio dobranymi do materiału szczotkami farba zostaje nałożona równomiernie na całej powierzchni deski gwarantując wysokojakościowe pokrycie produktu.

Proces malowania:

Pierwsza operacja polega na 4-stronnym nałożeniu podkładu zawierającego środek chroniący przed grzybami oraz owadami. Kolejną operacją jest nałożenie pierwszej warstwy farby nawierzchniowej, a po wysuszeniu powierzchni nałożenie drugiej warstwy farby. Ostatnią operacją jest pakowanie materiału w folię zabezpieczającą.

Do maszynowego zabezpieczania drewna wykorzystujemy:

  1. Niewymywalny impregnat holendreskiej marki KOOPMANS stosowany do zabezpieczania drewna ogrodowego i budowlanego przed grzybami powodującymi rozkład drewna oraz owadami – technicznymi szkodnikami drewna charakteryzujący się wysoką zdolnością penetracji.
  2. Przemysłowe powłoki do drewna na bazie żywic alkidowych holenderskich marek KOOPMANS oraz NELF, które mogą być stosowane do wykończenia elementów fasady, architektury i mebli ogrodowych oraz zabawek i placów zabaw dla dzieci.
  3. Szybkoschnącą lazurę hybrydową przeznaczoną do ochronno-dekoracyjnego zabezpieczania drewna, oparta na nowoczesnej technologii stosowanej w przemyśle. Kombinacja wysokogatunkowych żywic alkidowych zwiększa penetrację produktu w głąb drewna oraz jego przyczepność do powierzchni. Dzięki temu nowatorskiemu rozwiązaniu, produkt dodatkowo bardzo dobrze reguluje wilgotność drewna oraz tworzy trwałą i trudną do wypłukania powłokę ochronną, która nie ulega procesowi łuszczenia się. Czyni również produkt odpornym na zmienne i wymagające warunki atmosferyczne występujące o każdej porze roku (jak zalegający śnieg, duże nasłonecznienie czy silne opady deszczu).
    Hybrydowe połączenie komponentów stworzone zostało w trosce o środowisko przy jednoczesnym utrzymaniu wysokich standardów jakościowych marki KOOPMANS. Produkt idealny do drewnianych elementów fasadowych i architektury ogrodowej.
  4. Wodorozcieńczalne, jednoskładnikowe, poliakrylowe, zewnętrzne farby nawierzchniowe marki TIKKURILA które doskonale chronią powierzchnię drewnianą przed działaniem warunków atmosferycznych, wilgocią, promieniowaniem słonecznym i zanieczyszczeniami.

Powłoki dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

 

Dokumenty do pobrania

Tytuł dokumentu Rozmiar Data publikacji
Karta charakterystyki NELF WD 660 292.98kB 2020-11-23
Karta techniczna ECOLIE System Koopmans 643.08kB 2020-11-23
Karta techniczna NELF KOOPRAFUNG 1.23MB 2020-11-23
Karta techniczna NELF WD 660 709.34kB 2020-11-23
Karta techniczna TIKKURILA ULTRA PRO PLUS 30 741.96kB 2020-11-23
Karta techniczna GRANDPROTEKT Koopmans 743kB 2023-01-25

 

Kalkulator malowania maszynowego

Skorzystaj z naszego kalkulatora aby oszacować koszty zakupu wybranych produktów wraz z usługą malowania maszynowego.

Przejdź do kalkulatora

Więcej informacji

Skład Mazury w Piszu
Galeria Drewna Pisz
12-200 Pisz, ul. Gdańska 16
kontakt

Skład Wielkopolska w Węglewie
Galeria Drewna Konin
Węglew, ul.Bukowa 13, 62-590 Golina
kontakt

Skład w Lublinie
Galeria Drewna Lublin
Dominów 163, 20-388 Lublin
kontakt

Skład w Zamościu
Galeria Drewna Zamość
ul. Starowiejska 18A, 22-400 Zamość
kontakt