Klasyfikacja ogniowa nierozprzestrzeniania ognia (NRO)

NRO jest to normalizacja, która dzięki metodom badawczym pozwalają określić odpowiednie parametry takie jak: odporność ogniowa materiału, ilością wytwarzania dymu, powstawaniu płonących kropli albo innych odpadów podczas procesu spalania, które wymagane są obowiązującymi przepisami. Dotyczy ona przede wszystkim wszelkich elementów oraz rozwiązań wykorzystywanych w budynkach w postaci systemów używanych na fasadach czy przykryciach dachowych.

Puidukoda Polska realizuje indywidualne zamówienia na produkty zabezpieczone środkami ochrony ogniochronnej drewna NT DECO.

NT DECO to trwała i ekonomiczna ochrona drewnianych wnętrz i fasad zewnętrznych przed ogniem. Nietoksyczny produkt jest dostępny w wielu półprzezroczystych odcieniach.

Reakcja na ogień stosownie zabezpieczonych wyrobów drewnianych spełnia wymagania normy Euroclass B-s1, d0 (EN13501-1). Trwałość w reakcji na ogień paneli pokrytych środkiem NT DECO została sklasyfikowana zgodnie z normą EN 16755:2017 i spełnia wymagania klas EXT (zastosowania zewnętrzne), INT2 (zastosowanie w wilgotnych wnętrzach) oraz INT1 (zastosowanie w suchych wnętrzach).

Środek zmniejszający palność drewna NT DECO ma neutralne pH, jest rozpuszczalny w wodzie oraz zawiera niewiele lotnych związków organicznych. Produkt został dokładnie przetestowany i uzyskał certyfikaty renomowanych instytutów badawczych, jak ITB, Eurofins, FCBA, Exova i MeKa. NT DECO to idealne rozwiązanie polepszające właściwości związane z reakcją na ogień wewnętrznych i zewnętrznych okładzin drewnianych, litych elementów drewnianych, jak płyty CLT, drewno klejone warstwowo LVL czy płyty Glulam, jak również drewnianych elementów konstrukcyjnych.

NT Deco został również przebadany w zakresie rozprzestrzeniania ognia przez ściany od strony zewnętrznej wg PN-B-02867 i uzyskał klasyfikację NRO (nie rozprzestrzeniający ognia).

PROCES NAŁOŻENIA ŚRODKA OGNIOCHRONNEGO

Nasze składy wyposażone zostały w maszyny Ceetec A250 do gruntowania i malowania powierzchniowego. Dzięki wykorzystaniu wewnątrz maszyny wałków obrotowych z odpowiednio dobranymi do materiału szczotkami farba zostaje nałożona równomiernie na całej powierzchni deski gwarantując wysokojakościowe pokrycie produktu. Proces polega na 4-stronnym nałożeniu środka ogniochronnego NT Deco w ilości 350g/m2, co odpowiada pięciu warstwom preparatu. Dla uzyskania pełnej ochrony deski po malowaniu muszą być sezonowane przez minimum 24godzin w odpowiednich ku temu warunkach (temp 18 - 25C i wilgotność poniżej 65%).

Dokumenty do pobrania

Tytuł dokumentu Rozmiar
Karta techniczna NRO - NT DECO 108 kB

Więcej informacji

Skład Mazury w Piszu
Galeria Drewna Pisz
12-200 Pisz, ul. Gdańska 16
kontakt

Skład Wielkopolska w Węglewie
Galeria Drewna Konin
Węglew, ul.Bukowa 13, 62-590 Golina
kontakt

Skład w Lublinie
Galeria Drewna Lublin
Dominów 163, 20-388 Lublin
kontakt

Skład w Zamościu
Galeria Drewna Zamość
ul. Starowiejska 18A, 22-400 Zamość
kontakt