O firmie

Puidukoda to estońska firma, założona w 1997 roku, której podstawowa działalność opiera się na produkcji i sprzedaży drewna struganego i desek profilowanych. Głównym surowcem jest drewno z naturalnych drzew iglastych (świerk, sosna) pochodzących ze Skandynawii i północnych rejonów Rosji (zgodnie z nałożonymi sankcjami do 10.07.2022r.)

Towar prosto od producenta – szybko i sprawnie

Od 2004 roku produkty od estońskiego producenta dostępne są w Polsce – ich dystrybucją zajmuje się firma Puidukoda Polska. Oferta opiera się na sprzedaży hurtowej oraz detalicznej boazerii, elewacji, podłóg, tarasów oraz drewna C24. Ponadto Puidukoda Polska współpracuje z innymi producentami rozszerzając swoją ofertę o termodrewno, produkty do budowy saun, akcesoria saunowe oraz architekturę ogrodową. Firma posiada obecnie cztery składy fabryczne: skład „Mazury” w Piszu, skład „Wielkopolska” w Węglewie k/Konina, skład „Lublin” w Dominowie i Oddział w Zamościu oraz rozbudowany system dystrybucji, aby zoptymalizować koszty dostaw oraz zapewnić klientom stały dostęp do produktów.

Nowoczesne technologie gwarantują wydajną produkcję

Warto podkreślić, że w firmie Puidukoda dużą wagę przykłada się do nowoczesnych, zaawansowanych technologicznie rozwiązań produkcyjnych, mających na celu zwiększenie wydajności i zapewnienie jak najszybszej realizacji zamówień. Przy produkcji desek profilowanych wykorzystywana jest w pełni zautomatyzowana linia strugająca, w skład której wchodzi m.in. strugarka Weinig Waco Hydromat i piła taśmowa Waco BKL Twin. Funkcjonuje tu także linia do cięcia poprzecznego Paul Maxi 4.0MV. Maszyny zakupione w 2004 roku zostały poddane całkowitej modernizacji w 2010 roku.

Malowanie na życzenie klienta

Dobre jakościowo drewno to jednak nie wszystko – firma Puidukoda Polska, jako jedna z nielicznych na naszym rynku, oferuje klientom malowanie maszynowe drewna na indywidualne zamówienie. Również w tym przypadku stosuje się nowoczesne systemy do powlekania i suszenia drewna, a podkłady, farby i lakiery są najwyższej jakości.

Więcej informacji

Skład Mazury w Piszu
Galeria Drewna Pisz
12-200 Pisz, ul. Gdańska 16
kontakt

Skład Wielkopolska w Węglewie
Galeria Drewna Konin
Węglew, ul.Bukowa 13, 62-590 Golina
kontakt

Skład w Lublinie
Galeria Drewna Lublin
Dominów 163, 20-388 Lublin
kontakt

Skład w Zamościu
Galeria Drewna Zamość
ul. Starowiejska 18A, 22-400 Zamość
kontakt