Osmose

We współpracy z Hansacom Ltd. oferujemy wykończenie drewna Osmose, naturalny olej lniany stanowiący alternatywę przemysłowego malowania.

Zastosowanie oleju lnianego chroni drewno przed wilgocią, promieniowaniem UV, zapewnia trwały kolor. Ta metoda ma szerokie zastosowanie w Skandynawii , na która wpływa północny klimat, teraz przybyła również do Estonii. Efekt olejowania uzyskujemy za pomocą podciśnienia w autoklawie. Drewno jest głęboko impregnowane podgrzanym, naturalnym olejem lnianym, który nadaje drzewu brązowy, orzechowy kolor.

Zastosowanie autoklawu podczas olejowania, powoduje głębokie wnikanie oleju lnianego w struktury drewna. W porównaniu z ręcznym nakładaniem oleju na powierzchnię drewnianą, autoklaw zapewnia znacznie lepszą trwałość, odporność na wpływy atmosferyczne i dłuższy okres gwarancji (15-25 lat, w zależności od aplikacji). Dla drewna miękkiego metoda olejowania w autoklawie polecana jest ze względów estetycznych, chroni kolor, zapewnia ochronę przed grzybami. Naturalnie szary gatunek drewna jakim jest modrzew nie wymaga dodatkowego olejowania.

 

Osmose

Więcej informacji

Skład Mazury w Piszu
Galeria Drewna Pisz
12-200 Pisz, ul. Gdańska 16
kontakt

Skład Wielkopolska w Węglewie
Galeria Drewna Konin
Węglew, ul.Bukowa 13, 62-590 Golina
kontakt

Skład w Lublinie
Galeria Drewna Lublin
Dominów 163, 20-388 Lublin
kontakt

Skład w Zamościu
Galeria Drewna Zamość
ul. Starowiejska 18A, 22-400 Zamość
kontakt